Axiascore
← Vissza a mai tippekhez

Ingyenes előnézet — Iratkozz fel az összes tipphez és a teljes hozzáféréshez

La LigaLa Liga·

Real Sociedad
Real Sociedad
vs
Celta de Vigo
Celta de Vigo

Valószínűségek

Az esélyek, amelyeket a modellünk az egyes kimenetelekhez rendel. Ez a mi értékelésünk, nem a piacé.

Hazai győzelem
49%
Döntetlen
28%
Vendég győzelem
23%
Mindkét csapat gólt szerez60,7%
Több mint 2,5 gól54,9%

Prognózisunk

Amit ezen a mérkőzésen kiválasztunk. Sok mérkőzésen egyet sem: csak azokat tesszük közzé, amelyek megfelelnek a kritériumainknak.

Előfizetői tartalom1 modell-kiválasztás ezen a meccsen

Minden kiválasztásnál: a piac, az odds, a piactól való eltérés és a modell valószínűsége.

MED

Meccselemzés

A mérkőzés háttere, harmadik féltől származó adatok alapján. Kontextusba helyezi a találkozót, mielőtt a számokra térnénk.

A Real Sociedad a Celta de Vigót fogadta egy La Liga mérkőzésen, amelyet a hazai és idegenbeli teljesítmények kontrasztja jellemzett.

Meccsösszefoglaló

A mérkőzés adatai, összevetve azzal, amit fentebb vártunk. Az xG itt becslés, nem mért adat.

Real Sociedad0-0Celta de Vigo

Végeredmény

51%Labdabirtoklás49%
1,70Meccs xG+65%1,03
16Lövések+129%7
5Kaput eltaláló lövések+150%2
11Szögletek+267%3
14Szabálytalanságok↓ kevesebb = jobb+17%12
2Sárga lapok↓ kevesebb = jobb+50%3

xG: külső forrás becslése, nem mért adat.

Meccs xG 1,70–1,03 · meccs előtti xG 2,13–0,99

Hazai / Vendég bontás

Egyes csapatok más-más arcot mutatnak attól függően, hogy otthon vagy idegenben játszanak. Ez a blokk arra való, hogy kiderüljön, itt is így van-e.

Ebben a szezonban — a hazai csapat hazai mérlege vs a vendégcsapat idegenbeli mérlege

Real Sociedad · hazaivsCelta de Vigo · idegenben
3,00Pont/M+200%1,00
2,00Gól/M0,00
1,00Kapott↓ kevesebb = jobb0,00
100,0%Mindkét csapat gólt szerez0,0%
100,0%Több mint 2,5 gól0,0%
0,0%Kapott gól nélkül100,0%

Számítási alap: 1 hazai és 1 idegenbeli mérkőzés ebben a szezonban.

Mit jelentenek ezek a mutatók?
Számítási alap
A minta blokkonként változik: a legutóbbi mérkőzések két időszakra bontva, a teljes szezon, vagy csak a hazai és az idegenbeli találkozók. Ugyanaz a felirat tehát többször is szerepel ezen az oldalon anélkül, hogy ugyanazokra a mérkőzésekre vonatkozna. Minden blokk tetején a cím vagy az alcím mondja meg, melyikről van szó; alul a „Számítási alap” sor adja meg a mérkőzések számát, csapatonként.
Az eltérés százalékban
A két csapat közötti relatív eltérés, a vezető csapat színében. A „+26%” azt jelenti, hogy a mutatója 26%-kal magasabb az ellenfélénél. Csak az átlagoknál jelenik meg; a százalékok a saját sávjukon vetíthetők össze.
Pont/M
Pont mérkőzésenként: 3 a győzelemért, 1 a döntetlenért, 0 a vereségért, elosztva a lejátszott mérkőzések számával. Ez mutatja a legközvetlenebbül, mit gyűjt be egy csapat, az eredménytől függetlenül.
Gól/M
Rúgott gólok mérkőzésenként, átlagosan.
Kapott
Kapott gólok mérkőzésenként, átlagosan.
Mindkét csapat gólt szerez
Azon mérkőzések aránya, ahol MINDKÉT csapat szerzett legalább egy gólt. Egy 3-0 nem számít bele; egy 1-1 igen.
Több mint 2,5 gól
Azon mérkőzések aránya, ahol 3 vagy több gól esett, mindkét csapatot beleértve. A „2,5” nem lehetséges eredmény: a küszöb azért így szerepel, hogy ne lehessen döntetlen.
Kapott gól nélkül
Azon mérkőzések aránya, amelyeket kapott gól nélkül fejeztek be.

Várható gólok (xG)

A kialakított helyzetek, függetlenül attól, mit hoztak. Egy csapat úgy is nyerhet, hogy a vártnál kevesebb gólt szerez.

Ebben a szezonban — a hazai csapat hazai, a vendégcsapat idegenbeli meccsei

Real SociedadvsCelta de Vigo
2,13xG mellette+115%0,99
1,08xG ellene↓ kevesebb = jobb+30%0,83

Számítási alap: 1 hazai és 1 idegenbeli mérkőzés ebben a szezonban.

Mit jelentenek ezek a mutatók?
Számítási alap
A minta blokkonként változik: a legutóbbi mérkőzések két időszakra bontva, a teljes szezon, vagy csak a hazai és az idegenbeli találkozók. Ugyanaz a felirat tehát többször is szerepel ezen az oldalon anélkül, hogy ugyanazokra a mérkőzésekre vonatkozna. Minden blokk tetején a cím vagy az alcím mondja meg, melyikről van szó; alul a „Számítási alap” sor adja meg a mérkőzések számát, csapatonként.
Az eltérés százalékban
A két csapat közötti relatív eltérés, a vezető csapat színében. A „+26%” azt jelenti, hogy a mutatója 26%-kal magasabb az ellenfélénél. Csak az átlagoknál jelenik meg; a százalékok a saját sávjukon vetíthetők össze.
xG mellette
Várható gólok: mennyit értek a kialakított helyzetek, függetlenül attól, mi ment be. Az a csapat, amely magas xG mellett keveset szerez, a helyzeteit hibázta el, nem a támadásait.
xG ellene
Várható gólok ellen: mennyit értek az elszenvedett helyzetek.

Ezen a mérkőzésen várható

2,13Real Sociedad
3,12Összesen
0,99Celta de Vigo

Liga kontextus

Ugyanaz a szám nem ugyanazt jelenti minden bajnokságban. Mindkét csapat a saját bajnokságához mérve szerepel.

Liga átlagok: 53% BTTS · 2,93 gól meccsenként, azaz 1,47 csapatonként

Gólgazdag liga
Real Sociedadvs liga átlagCelta de Vigo
1,00−32%Támadás (rúgott gólok)Bajnokság átl. 1,47↑ több = jobb0,33−77%
2,00+36%Védelem (kapott gólok)Bajnokság átl. 1,47↓ kevesebb = jobb1,33−9%
67,0%+14 százalékpontMindkét csapat gólt szerezBajnokság átl. 53,3%33,0%−20 százalékpont
6,33+27%SzögletekBajnokság átl. 5,003,67−27%
2,67+15%LapokBajnokság átl. 2,321,67−28%

Számítási alap: 20 csapat a bajnoksági átlagokhoz; mindkét csapat 3 mérkőzést játszott.

Mit mutat ez a blokk?
Mit hasonlítunk össze
Mindkét csapat egész szezonbeli profilját — a hazai és az idegenbeli mérkőzésekkel együtt — a saját bajnokságának átlagához mérve. Az oldalon ez az egyetlen rész, ahol a két csapat azonos alapon olvasható; máshol a számok a hazai vagy az idegenbeli bontásból származnak.
Miért két mértékegység
A gólátlagnak nincs saját skálája: az „1,59 gól” önmagában semmit nem mond, amíg nem tudjuk, mit produkál a bajnokság — ezért az eltérés relatív („+23%”). A százaléknak már van skálája: a 73% és az 58% közötti eltérés százalékpontban mondható („+15 százalékpont”), relatívan soha — az a százalék százaléka lenne.
Mit jelent az előjel
A „+” csak annyit jelent, hogy a bajnoksági átlag fölött. Nem mindig kedvező: a rúgott góloknál fölötte lenni előny, a kapott góloknál nem az. Ez a két sor viseli a megfelelő jelzést. A többi — szögletek, lapok, mindkét csapat gólt szerez — játékstílust ír le, nem minőséget: ezek egyiket sem viselik.
A viszonyítási alap
Minden felirat alatt a „Bajnokság átl.” a bajnokság csapatonkénti átlaga — a blokk fejlécének második száma. Az első mindkét csapat góljait számolja: ezért nagyjából a kétszerese.
A színek
A cián a hazai, a borostyán az idegenbeli csapat — a blokk tetején a két név már ezeket a színeket viseli. Arról semmit nem mondanak, hogy egy szám jó-e.

Tabella

Mindkét csapat helyezése a bajnokságában.

Real Sociedad14.
Celta de Vigo16.

Egymás elleni — 33 mérkőzés

A két csapat egymás elleni mérlege. Gyakran kevés mérkőzés — a darabszám ki van írva, hogy tudd, mit jelent ez.

Real Sociedad
52%
27%
21%
Celta de Vigo

33 mérkőzés alapján

átl. gól/mérkőzés2,67

Real Sociedad · hazai

9-3-4

16 mérkőzés · 25-17 gól

Celta de Vigo · idegenben

4-3-9

16 mérkőzés · 17-25 gól

Legutóbbi 10 találkozó

hazaiReal Sociedad3-1Celta de Vigo
ideg.Real Sociedad1-1Celta de Vigo
hazaiReal Sociedad0-1Celta de Vigo
ideg.Real Sociedad0-2Celta de Vigo
ideg.Real Sociedad2-1Celta de Vigo
ideg.Real Sociedad1-0Celta de Vigo
hazaiReal Sociedad1-1Celta de Vigo
hazaiReal Sociedad1-1Celta de Vigo
ideg.Real Sociedad2-1Celta de Vigo
hazaiReal Sociedad1-0Celta de Vigo

Az oldal adatainak és szövegeinek egy része külső forrásból származik, nem a modellünkből. Nem a mi valószínűségeink, és nem eredmény-előrejelzés.

Csak statisztikai elemzés. Nem pénzügyi tanácsadás. Ezek tippek, nem biztos találatok. Fogadj felelősséggel — csak 18+ éves korúaknak.